​W pierwszym meczu finałowym ligi młodzików mistrzowie południa UKP 2003 FALUBAZ Zielona Góra pewnie pokonują mistrza północy zespół UKS 4 Kostrzyn na jego terenie 4:1.
Od pierwszych minut inicjatywa była po stronie zawodników UKS 4 Kostrzyn. Kostrzynianie stwarzali sobie groźne sytuacje. Jednak brak cierpliwości w budowaniu działań ofensywnych i koncentracja na niskim poziomie w sytuacjach podbramkowych sprawiła że z biegiem czasu to my zaczęliśmy kontrolować mecz i zdobyliśmy pierwszą bramkę. Autorem gola po pięknej indywidualnej akcji był Kacper Kaczmarek. Gospodarze jeszcze się nie otrząsnęli a wynik po akcji dwójkowej Jakub Malec - Szymon Waszkowiak podwyższa ten drugi. Niesamowita bomba po strzale z dystansu Kacpra Helita i do przerwy schodzimy z trzy bramkowym prowadzaniem.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Falubaz próbował podwyższyć wynik narażając się na kontry rywali. Jedna z nich przyniosła gospodarzom rzut rożny i tracimy bramkę w osłabieniu. Na reakcję zielonogórzan trzeba był czekać 10 minut. Po indywidualnej akcji swoją zasłużoną bramkę w tym meczu strzela Jakub Malec.
"Cała drużyna zasługuje na pochwałę.  Realizujemy założenia taktyczne nakreślone przed meczem - każdy z chłopców który pojawiał się na boisku pokazał charakter oddając mnóstwo zdrowia. Dziękuję im za to bardzo z całego serca. Przed Nami rewanż z Kostrzynem we wtorek o 12:00 na który serdecznie zapraszam a później przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek" - powiedział po meczu trener Mirosław Kasprzak.

UKS 4 Kostrzyn - UKP 2003 Falubaz Zielona Góra 1-4 (0:3)
Bramki:
20' Kaczmarek Kacper
23' Waszkowiak Szymon