O dużym niedosycie mogą mówić Trenerzy i zawodnicy zespołów reprezentujących Falubaz na arenie piłkarskiej. Zwłaszcza seniorzy oraz zespół CLJ U19, których mecze skończyły się wynikiem 0:0. W obu przypadkach można było pokusić się o komplet punktów! Zapraszamy na podsumowanie weekendu w wykonaniu I zespołu oraz wiodących drużyn Akademii.

Nasi III-ligowcy w sobotę 16.09.2017 podejmowali zespół wicelidera tabeli Skrę Częstochowa, wynik: 0-0 na pierwszy rzut oka - patrząc na różnice dzielącą obie ekipy w tabeli, można uznać za sukces, jednak czuć pewien niedosyt tym bardziej, że różnicy klas na boisku nie była widoczna. Skra w pierwszej połowie nie oddała strzału na bramkę strzeżoną przez Budzyńskiego, natomiast Falubaz, prezentował ciekawy futbol oparty na odpowiedzialnej grze w defensywie oraz jakości w rozegraniu piłki i kontrataku. Zabrakło skutecznego wykończenia akcji bądź ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki. Druga połowa to już zdecydowanie bardziej otwarty spektakl, piłka co rusz wędrowała raz w jedno, raz w drugie pole karne. Grę prowadzili Zielonogórzanie, natomiast groźne kontry wyprowadzali Częstochowianie - przy których świetnymi interwencjami popisywał się Budzyński. Biorąc pod uwagę całokształt remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym, pozostaje jednak nieodparte wrażenie tego, że 3 punkty były na wyciągnięcie ręki.

Zespół CLJ U19 - Drużyna Juniorów starszych Zielonogórskiego Falubazu wybrała się do położonego nieopodal Głogowa, aby walczyć o pierwsze zwycięstwo w lidze z Chrobrym. Mecz zakończył się wynikiem 0-0, który z przebiegu spotkania wydaje się być rezultatem niekrzywdzącym zarówno gospodarzy jak i gości. Obie drużyny dochodziły do klarownych sytuacji, jednak gdy przychodziło do wykończenia akcji celnym strzałem brakowało zimnej krwi. Drużyna trenera Góreckiego i Kolanowskiego nie ma dużo czasu na odpoczynek, już w środę wybiera się do Szczecina, by w zaległym meczu 5 kolejki Centralnej Ligi Juniorów walczyć o punkty z drugą drużyną zeszłego sezonu Pogonią.

Zespoł CLJ U17 - Drużyna Trenera Siemińskiego udała się w daleką podróż do Zabrze na mecz z Górnikiem. Wynik wymowny 6-1 dla gospodarzy, chociaż do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1-1. Górnik wyszedł na prowadzenie szybko bo już w 9 minucie, jednak na odpowiedź Zielonogórzan nie trzeba było długo czekać - w 16 minucie po ładnym kontrataku do remisu doprowadził Kornel Wieczorek. Falubaz źle wszedł w drugą połowę i po prostym błędzie linii defensywnej stracił bramkę na 2-1. Ogrom walki i ambicji włożony przez zawodników Falubazu w mecz nie wystarczył na doprowadzenie do remisu, za to na 15 minut przed końcem spotkania z rzutu karnego podwyższył Górnik, co kompletnie podcięło skrzydła naszym młodym piłkarzom. Wynik być może wysoki, ale na pewno nie oddający w 100% tego co działo się na boisku.

Zespół CLJ U15 uległ po dalekiej wyprawie do Częstochowy młodym piłkarzom Rakowa 4-1,przy wyniku 3-0 dla miejscowych, bramkę dla naszego zespołu zdobył Marcin Lisowski.