Świetnie wspominać będziemy poprzedni piłkarski weekend w wykonaniu naszych zespołów! Na 5 spotkań naszych wiodących ekip wygraliśmy aż 4​, strzelając aż osiemnaście bramek!

Pierwszy zespół pokonał na wyjeździe w stosunku aż 1-5 Polonię Głubczyce, był to bardzo ważny mecz w kontekście tabeli III ligi, dzięki zwycięstwie złapaliśmy kontakt ze środkiem tabeli, a ostatnie spotkania pozwalają gorąco wierzyć w to, że chwilowa zadyszka była tylko momentem. Nasz zespół nie przegrał 3 kolejnych spotkać w których zdobył sześć bramek, tracąc tylko dwie.
Zielonogórzanie przewyższali rywala po każdym względem - technicznym, taktycznym, motorycznym, wydawać się mogło również, iż podejście mentalne do tego pojedynku było na wyższym poziomie u naszych piłkarzy. W 12 minucie spotkania worek z bramkami otworzył Artur Małecki, który ładnie uderzył zza pola karnego. Trzy minuty później po błędzie bramkarza gospodarzy na pustą bramkę pognał Szymon Kobusiński podwyższając wynik spotkania 2:0. W międzyczasie dogodną sytuacje do zdobycia bramki miała Polonia, jednak dobrze w bramce zachował się Budzyński. Sytuacje do których dochodziła Polonia, miały swój skutek głównie w błędach indywidualnych naszych piłkarzy. W 30 minucie rajd na bramkę Kobusińskiego i bramka na 3:0 dla naszej ekipy. Wynik 3:0 do przerwy mógł wprowadzić rozluźnienie do naszego zespołu, faktycznie może pierwsze minuty drugiej połowy tak wyglądały, bramki jednak nie straciliśmy, za to pięknym uderzeniem w samo okienko popisał się Szymon Kobusiński tym samym kompletując hat-tricka. W 62 minucie czerwoną kartą ukarany został Artur Małecki, jednak nie zmieniło to znacząco obrazu gry, nadal lepszy był Falubaz i udokumentował to trafieniem Ostrowskiego w 72 minucie po dośrodkowaniu Górskiego.  Dwie minuty później jedyną bramkę dla Głubczyc strzelił Łukasz Bawoł wykorzystując dogodną sytuacje.

Z wyniku jak i z gry można być zadowolonym, nasz zespół był zdecydowanie lepszy, a wynik nie jest kwestią przypadku. Warto zaznaczyć debiut naszego wychowanka w I zespole Łukasza Wasiaka, który pojawił się na placu gry w 89 minucie.

SKŁAD - 12.Budzyński, 44.Borys, 3.Ostrowski, 7.Siebert, 4.Kaczmarczyk (71' 9.Zawistowski), 24.Kobusiński (62' 2.Król), 23.Ekwueme, 20.Athenstad (89' 18.Wasiak), 6.Górski, 11.Małecki

Żółta kartka - Athenstad
Czerwona kartka - Małecki

Ze zwycięstwa cieszyli się również zawodnicy zespołu CLJ U19, którzy w debrach lubuskiego pokonali Akademie Warty Gorzów w stosunku 2:1. W 39 minucie bramkę zdobył Jędrzej Kosiński. Długo utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie. W 89 minucie Jan Izdebski kapitan naszego zespołu podwyższył prowadzenie na 2:0, natomiast minutę później honorową bramkę dla Gorzowian zdobył Łukasz Kopeć.

Równorzędnie na stadionie lekkoatletycznym wygrał zespół CLJ U17. Ekipa trenera Siemińskiego pokonała w stosunku 2:1 MOSiR Opole. W 15 minucie wynik otworzył Bartosz Konieczny, prowadzenie naszego zespołu utrzymywało się do 68 minuty, wówczas Daniel Matysek trafił do siatki Falubazu wyrównując wynik na 1:1. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem w drugiej minucie czasu doliczonego do siatki rywala trafił Kacper Sawicki. Bramka ta dała kolejne 3 punkty dla naszej młodzieży oraz awans na 4 miejsce w tabeli. Do 3 Górnika Zabrze tracimy 2 punkty.