Emocje związane z występami Naszych zespołów w ten weekend powoli opadają, poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie:

III liga - Niestety seria meczów bez porażki została zatrzymana na sześciu spotkaniach. Na ciężkim terenie drużyna trenera Jarosława Misia uległa jednemu z pretendentów do awansu KS Polkowice 3:0 (1:0). Pomimo wyniku, który zaciera nieco dobre wrażenie zostawione w sobotnie popołudnie przez piłkarzy Falubazu trenerzy zgodnie przyznają, że nie wszystko wyglądało tak źle jak wskazywałby na to wynik. Szkoda niewykorzystanych sytuacji oraz błędów indywidualnych po których Polkowiczanie zdobyli bramki. Kolejny mecz I zespół rozegra na własnym stadionie, w sobotę 28.10.2017 o godzinie 13:00. Przeciwnik ponownie z czubów tabeli - mianowicie Stal Brzeg.

​CLJ U19 - Kolejny remis w rozgrywkach Centralnych zanotował u siebie zespół trenerów Góreckiego i Kolanowskiego, przeciwnikiem Salos Szczecin - 1:1 (0:1). W trakcie meczu widoczna była optyczna przewaga Zielonogórzan, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak w pierwszej połowie nie przekładało się to na wynik. Szczecinianie ograniczyli swoją aktywność do obrony na własnej połowie oraz kontrataków. Po jednym z nich wywalczyli rzut rożny, jak się okazało zamieniony na bramkę autorstwa Adriana Macha w 41 minucie. Falubaz wyszedł na drugą połowę z planem zdobycia przynajmniej dwóch bramek i zwycięstwa, plan udało się zrealizować w połowie, bramkę na wagę remisu w 79 minucie zdobył Dorian Nowicki.

CLJ U17 - Do Zielonej Góry przyjechał zespół wicelidera rozgrywek Ruch Chorzów - po ciekawym spotkaniu KSF musiał uznać wyższość Niebieskich. Mecz zakończył się wynikiem 1:4(0:1), dla Falubazu trafił Kamil Ograbek, była to bramka dająca remis w 47 minucie, ponieważ już w od 7 minuty Chorzowianie prowadzili. Niestety później na boisku strzelali już tylko goście zaliczając trafienia w 48,58 i 65 minucie. W przyszłą niedziele drużyna trenera Siemińskiego jedzie do Brzegu, na mecz ze Stalą, który po prostu trzeba przechylić na swoją korzyść.

CLJ U15 - Bardzo ważne zwycięstwo zaliczyli zawodnicy trenera Szymańskiego, na własnym stadionie wygrali w derbach z Maksymilianem Gorzów 1:0. Kolejny raz dla Zielonogórzan trafił Dawid Sowiński. Dzięki wygranej KSF awansował na 5 miejsce w tabeli wyprzedając Śląsk Wrocław. Kolejnym przeciwnikiem ostatni zespół tabeli - MKS Kluczbork. Liczymy na komplet punktów przywieziony z Opolszczyzny.

A KLASA - Po ciężkim meczu kolejne zwycięstwo odniósł zespół rezerw pokonując GKS Siedlisko 2:1 na własnym stadionie. Trzy punkty cieszą, jednak styl w jakim odniesione zostało zwycięstwo już mniej, pomimo sporej ilości zawodników na co dzień trenujących w I zespole gra wyglądało słabo, zbyt statycznie. GKS postawił poprzeczkę wysoko, był zaangażowany i bliski uzyskania remisu. Dla Falubazu bramki zdobywali Łukasz Ziętek w 29 minucie oraz Łukasz Wasiak w 80 minucie. Dla gości gola zdobył Andrzej Kowalski w 77 minucie. W następnej kolejce mecz z liderem rozgrywek Pogonią Przyborów. Jeżeli poważnie myślimy o awansie do wyższej klasy to spotkanie trzeba po prostu wygrać.