Na brak gry nie mogą narzekać kibice zespołu​ Juniorów Młodszych z rocznika 2002. W ciągu czterech dni Nasi piłkarze prezentowali formę w rozgrywkach Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych w spotkaniach z Santosem Świebodzin oraz ekipą Sebastiana Dudka - Młody Talent Żary. Co najważniejsze zespół KS Falubaz II Zielona Góra odniósł w dwóch wspomnianych meczach komplet punktów. Pierwsze spotkanie udało się przestraszyć przeciwnika już przed spotkaniem. Zespół trenera Michała Grzelczyka udał się na wyjazdowy mecz do Świebodzina z tamtejszym Santosem. Niestety zanim nasi chłopcy zdążyli założyć buty do gry okazało się, iż rywale (przypomnijmy gospodarze meczu) nie wyjdą z szatni. I nie chodzi o żaden bunt czy formę dowcipu. Zawodnicy trenera Nikodema Rafalika po prostu odmówili gry z zespołem z Zielonej Góry. Tym sposobem z wycieczki do lubuskiego Rio de Janeiro przywozimy trzy punkty walkowerem.

Inaczej z kolei zakończyła się środowa potyczka Naszego zespołu. Tym razem to KS Falubaz II był gospodarzem, a rywalem ekipa Akademii Piłkarskiej znanego w naszym województwie i Polsce piłkarza Sebastiana Dudka - MT Żary. Od początku środowego spotkania Nasi zawodnicy narzucili swój styl gry, nękając przeciwnika stałymi atakami, głównie z bocznych sektorów boiska. Niestety wciąż razimy skutecznością. Brakuje nam w tym elemencie pazerności na zdobywanie bramek. Druga połowa i kilka wskazówek od Naszego szkoleniowca i gra diametralnie się zmieniła. Zespół gości ograniczał się tylko do wybić piłki i prób zaskoczenia Nas kontrami. Jednak dobrze ustawieni defensorzy KS Falubazu szybko przejmowali ataki przeciwników przechodząc do cierpliwie budowanych akcji ofensywnych. I ich trud został szybko nagrodzony. Po dwójkowej akcji Kuby Barana i Tomasza Szafrana ten ostatni wpadł rajdem w pole karne przeciwnika. Kapitalne dośrodkowanie padło pod nogi Filipa Operacza. Filo takich akcji już nie marnuje i celnym mocnym uderzeniem daje nam od 63 minuty prowadzenie w meczu. Za chwilę na boisku pojawiają się Bartek Michalik, Kuba Olszewski i Łukasz Mendzelewski. Zmiany szybko okazują się być jeszcze mocniejszym motorem napędowym dla Naszego zespołu. Szczególnie wejście ofensywnego zawodnika Bartka Michalika. Bartez od pierwszych minut pobytu na boisku raz po raz nękał linię defensywną żarskich talentów. Agresja w grze Bartka, chęć zdobycia piłki oraz przebojowe wejścia w pole karne zakończone efektownymi dośrodkowaniami co rusz siały spustoszenie pod bramką przeciwnika. W 73 minucie rajd lewą stroną boiska w wykonaniu wspomnianego Barteza przyniósł kolejną bramkę. Plus dla Bartka za inteligentne wykonanie akcji. Widząc wysoko wybiegającego bramkarza przeciwników, Nasz napastnik mocnym uderzeniem po ziemi po długim słupku zmieścił futbolówkę obok golkipera z Żar. 2:0 i takim rezultatem zakończyło się to spotkanie mimo, iż zespół Nasz miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji, m.in Jakuba Olszewskiego czy Kacpra Sawickiego czy podwójne sam na sam Bartka Szambelana. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Nasi zmiennicy wspomniany Bartek Michalik, ale także wreszcie grający na wysokim poziomie Igor Luczek. Trzymamy kciuki, aby to nie było pojedyncze spotkanie w dobrym stylu w wykonaniu wspomnianych zawodników i całego zespołu.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Adrian Rożek - Dawid Tomiak (od 50min Łukasz Mendzelewski), Wiktor Spieler, Oskra Hoffmann, Tomasz Szafran (od 70 min Igor Luczek) - Piotr Godzisz, Kuba Fornalczyk (od 50 min Kuba Olszewski), Kuba Baran (od 65 min Paweł Niedźwiedź), Hubert Dobrychłop (od 50 min Bartek Michalik), Filip Operacz (od 65 min Bartosz Szambelan), Kacper Sawicki

Bramki:

63' - Filip Operacz (asysta Tomasz Szafran)

73' - Bartek Michalik (akcja indywidualna)

Żółta kartka: Filip Operacz