Zielona Liga


UKP Falubaz wychodzi z inicjatywą organizacji projektu zielonogórskiej ligi piłkarskiej -  turniejów piłkarskich dla najmłodszych mieszkańców miasta i byłych terenów gminy Zielona Góra pod hasłem „Moja Zielona Liga” w celu propagowania „czystej” dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna wśród najmłodszych adeptów futbolu.

Chcielibyśmy, aby organizowany projekt stał się początkiem cyklicznych spotkań piłkarskich w Naszym Mieście dla najmłodszych dzieci Szkół Podstawowych z Zielonej Góry i okolic. Dzięki organizacji tych rozgrywek pragniemy „zaszczepić” wśród pierwszo,  drugo i trzecioklasistów Naszego Miasta fantastyczną zabawę i radość ze zdrowej rywalizacji sportowej w duchu, najważniejszych dla każdego sportowca, zasad „fair play”. Niech mali zawodnicy poprzez, nieskażony wspomnianymi zagrożeniami, sport kształtują zasady wspaniałej rywalizacji sportowej, a dzięki zabawie, czerpią ogromna radość i najcudowniejsze przeżycia z możliwości zdobywania coraz to nowszych umiejętności sportowych i realizowania swoich najskrytszych marzeń piłkarskich. 

Dlatego też zwracamy się do Przedstawicieli zielonogórskich szkół podstawowych, oraz Akademii Piłkarskich  z prośbą o aktywne przyłączenie się do powyższego projektu.

OGÓLNE ZAŁOŻENIA PROJEKTU
Rozgrywki piłkarskie mają polegać na organizacji turniejów piłkarskich dla zespołów  reprezentacji szkół podstawowych, Akademii Piłkarskich uczniów z klas I-III (roczniki 2006/2007 oraz 2008/2009)  miasta Zielonej Góry oraz gminy. Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych – grupa zielona młodsza - klasy starsze przedszkolne/I klasy oraz grupa zielona starsza – klasy II/III SP. Każda szkoła podstawowa, Akademia Piłkarska zgłasza do udziału zespół złożony z minimum 10 zawodników w kategorii klas 0/ I oraz minimum 10 zawodników w kategorii klas II-III. Można zgłosić zespół do jednej z kategorii rozgrywkowej, a można zgłosić zespoły do obydwu grup wiekowych. Rozgrywki prowadzone będą w grupach minimum 4 zespołów oraz w systemie „każdy z każdym”. Wystarczy tylko mieć marzenia i poczuć atmosferę niczym z największych aren piłkarskich. Nie wymagamy żadnych zgłoszeń i potwierdzeń zawodniczych na wzór kart zawodnika Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, jedynym kosztem jaki poniesiecie to ….uśmiech i dobra zabawa.